REKLAMA
Znaleziono 1705 wyników
W Polsce powstanie fabryka produkująca rakiety do Homarów-K. Zmieni krajowy przemysł zbrojeniowyartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie fabryka produkująca rakiety do Homarów-K. Zmieni krajowy przemysł zbrojeniowy
Polska podpisze jeden z najważniejszych kontraktów zbrojeniowych ostatnich dekad. W poniedziałek, 29 grudnia, zawarta zostanie umowa o wartości ponad 12 mld zł, która umożliwi budowę w kraju fabryki produkującej precyzyjne pociski rakietowe CGR‑080 dla systemów Homar‑K. To pierwszy raz w historii, gdy tak zaawansowana amunicja będzie powstawać w Polsce.
[Białystok] Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Curie Skłodowskiej (rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Białystok] Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Curie Skłodowskiej (rozbudowa)
Białystok, Bojary
Tunel pod torami w Gałkowie – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy na linii Koluszki – Łódź artykuł
Pokaż artykuł
Tunel pod torami w Gałkowie – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy na linii Koluszki – Łódź
W Gałkowie bezpieczny i sprawny przejazd pod torami linii Łódź – Koluszki zapewnia nowy tunel drogowy. Inwestycja za ponad 23 mln zł powstała we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Urzędu Gminy Koluszki. Obiekt został wykonany w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 268 mln zł netto „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” dofinansowanego z POIiŚ.
W Kobyłce pod Warszawą, w okolicach ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany nowy wiadukt kolejowy artykuł
Pokaż artykuł
W Kobyłce pod Warszawą, w okolicach ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany nowy wiadukt kolejowy
Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Kobyłce zapewni bezpieczny i sprawny ruch kolejowy oraz drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą o wartości 46 mln zł na realizację prac budowlanych. To kolejny z dwunastu obiektów i drugi w Kobyłce powstający na mazowieckim odcinku Rail Baltica. Inwestycje są współfinansowane ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Biedronka otworzyła kolejne 15 nowych sklepów w Polsce, a 14 zmodernizowałaartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otworzyła kolejne 15 nowych sklepów w Polsce, a 14 zmodernizowała
Sieć Biedronka, wraz z rozpoczęciem lata, chce być jak najbliżej swoich klientów. W ostatnim tygodniu na mapie Polski przybyło aż 15 nowych sklepów, z czego tylko w piątek (30.06) i w okolicach pierwszego lipcowego weekendu otwiera się 11 nowych placówek.
[Warszawa] Budowa „Hożej 55” zbliża się ku końcowiartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Budowa „Hożej 55” zbliża się ku końcowi
Prestiżowy projekt mieszkaniowy Yareal Polska, zlokalizowany w samym sercu stolicy, jest już prawie...
[Szczecin] Gryfia sprzedaje grunty pod produkcję farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
[Szczecin] Gryfia sprzedaje grunty pod produkcję farm wiatrowych
W Szczecinie podpisano umowę sprzedaży przez Szczecińską Stocznię Remontową „Gryfia” 20,9 ha gruntu...
[Olsztyn] Perfumeria Douglas kolejnym najemcą w Galerii Warmińskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Olsztyn] Perfumeria Douglas kolejnym najemcą w Galerii Warmińskiej
Douglas to sieć ekskluzywnych perfumerii, obecna w 21 krajach Europy oraz Stanach Zjednoczonych. Lid...
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki Schumacher Packaging zakończył kolejną rozbudowę fabryki w Krępicachartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki Schumacher Packaging zakończył kolejną rozbudowę fabryki w Krępicach
Ponad rok trwała kolejna rozbudowa zakładu produkcyjnego niemieckiej firmy Schumacher Packaging w Kr...
[Aglomeracja Wrocławska] Gigantyczna inwestycja LG Chem Energy pod Wrocławiem artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Gigantyczna inwestycja LG Chem Energy pod Wrocławiem
W środę powinna zostać w końcu oficjalnie ogłoszona nowa, gigantyczna inwestycja z branży automotive...
[Wrocław] Kolejne biura i apartamenty na Ołtaszynie już w planachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejne biura i apartamenty na Ołtaszynie już w planach
Deweloper, który zrealizował już jedną inwestycję mieszkaniową na Ołtaszynie, chcę wybudować budynek...
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej zatrudni 500 osób w nowej fabryce w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej zatrudni 500 osób w nowej fabryce w Świdnicy
Niemiecka firma Ideal Automotive zdecydowała się na dużą inwestycję produkcyjną w Świdnicy. Na 9,2 h...
Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich
W Ząbkowicach Śląskich po raz kolejny zainwestuje francuska grupa Baud Industries. Przy ul. Kamienie...
Wrocław: Zabytkowe Centrum Biznesu na Karłowicach będzie większe [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zabytkowe Centrum Biznesu na Karłowicach będzie większe [WIZUALIZACJE]
Jeden z budynków na terenie kompleksu przy ulicy Jana Długosza przejdzie rozbudowę. Tym samym wrocła...
[Katowice] Panattoni wybuduje nowy zakład produkcyjny dla Rockwella w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Panattoni wybuduje nowy zakład produkcyjny dla Rockwella w Katowicach
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zrealizuje inwestycję produkcyjną...
Rockwell Automation zostaje w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Rockwell Automation zostaje w Katowicach
Amerykańska firma Rockwell Automation, globalny producent i dostawca automatyki przemysłowej i rozwi...
Coraz bliżej startu wielkiej inwestycji pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej startu wielkiej inwestycji pod Środą Śląską
Jak poinformowała wczoraj w oficjalnym komunikacie giełdowym spółka Budimex S.A., zawarła w poniedz...
W centrum Krakowa powstaje nowy przystanek kolejowy Kraków Zabłocie i mosty kolejowe nad Wisłą [ZDJĘCIA + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Krakowa powstaje nowy przystanek kolejowy Kraków Zabłocie i mosty kolejowe nad Wisłą [ZDJĘCIA + FILM]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one...
Warszawa: Develia odkupuje za ponad 160 milionów pofabryczny teren od Meskoartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Develia odkupuje za ponad 160 milionów pofabryczny teren od Mesko
Przeszło siedmiohektarowy teren na Pradze-Południe, należący do państwowej spółki zbrojeniowej, traf...
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznie
ElectroMobility Poland (EMP) złożyło wniosek o finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wniosek obejmuje m.in. 1,4 miliarda zł inwestycji w rozwój lokalnych dostawców oraz prace badawczo-rozwojowe. To kluczowy krok w kierunku realizacji największego w historii Polski projektu przemysłowego związanego z elektromobilnością. W Jaworznie powstanie nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, centrum badań i rozwoju oraz europejska marka motoryzacyjna z polską centralą.
REKLAMA